4 Kursy na Black FridayCyber MondayDobry Start!

Roczny dostęp do wszystkich kursów platformy PoznajWP
z mega rabatem!

  • Kurs WordPress - pełna wersja ponad 180 lekcji wideo!
  • Szybki Kurs WordPress - wersja dla niecierpliwych :)
  • Kurs WooCommerce - zbuduj własny sklep internetowy
  • Kurs Elementor i Elementor PRO - kreator stron dla WordPressa
  • Otrzymasz dostęp do kolejnych kursów bez dodatkowych opłat!
  • Otrzymasz bezpłatny dostęp do naszego forum wsparcia!
  • Otrzymasz możliwość wzięcia udziału w cotygodniowych spotkaniach live "WordPress Saloon" gdzie przez godzinę jestem online do dyspozycji Studentów.

To wszystko za jedyne 197 zł zamiast 597 zł!

Jak pozbyć się komunikatu w panelu WooCommerce: “Zarządzanie kuponami zostało przeniesione”

Po instalacji sklepu WooCommerce i po przejściu do działu zarządzania kuponami rabatowymi widzisz komunikat: Zarządzanie kupon nami zostało przeniesione. Po kliknięciu w przycisk: Usuń przestarzałe menu kuponów czasem ten komunikat znika, a czasem nie. W tym artykule chciałbym pokazać ci w jaki sposób pozbyć się tego komunikatu w sytuacji gdy uporczywie prosi Cię o usunięcie przestarzałego menu kuponów pomimo tego, że kliknąłeś w przycisk przeniesienia przestarzałego menu dziesiątki razy.

Komunikat w panelu WooCommerce: Zarządzanie kuponami zostało przeniesione!

Komunikat pojawia się na wszystkich stronach zaplecza związanych z WooCommerce, co w pewnym momencie może stać dość irytujące. Oto prosty sposób na pozbycie się tego komunikatu.

Instrukcja krok po kroku

Będziemy modyfikowali dane przechowywane w bazie danych, dlatego zanim zrobisz to co pokazałem na filmie lub to co widzisz poniżej, koniecznie zrób kopię bezpieczeństwa bazy danych. W nagraniu pokazuję jak możesz taką kopię wykonać z poziomu konta hostingowego WordPress. Jeśli korzystasz z usług innego operatora, poszukaj w panelu swojego hostingu opcji pozwalającej na wykonanie zrzutu bazy danych. W razie trudności podpytaj usługodawcę. Możesz także użyć wtyczek, które taka kopię wykonają.

phpMyAdmin

Ten skrypt (oprogramowanie) dostępny jest u większości operatorów hostingu bazującego na PHP i MySQL, czyli na środowisku w jakim działa również WordPress. Odszukaj w swoim panelu miejsce gdzie możesz uruchomić to narzędzie, następnie uruchom je w kontekście strony WordPress z której chcesz pozbyć się uporczywego komunikatu. Na kontach WP DiDHost dobierzesz się do phpMyAdmin chociażby z poziomu narzędzi WordPress.

Panel hostingu z przejściem do aplikacji phpMyAdmin

Po uruchomieniu phpMyadmin u niektórych operatorów hostingu możesz zostać poproszony o podanie loginu i hasła. Jest to nazwa użytkownika bazy danych i jego hasło. Jeśli nie znasz tych danych zajrzyj do pliku wp-config.php, który znajduje się w głównym folderze instalacji WordPress.

lista plików WordPress z podkreślonym plikiem konfiguracyjnym wp-content.php

W pliku szukaj poniższych informacji.

Dane użytkownika bazy danych WordPress w pliku wp-config.php

Jeśli nie wiesz jak to czytać, podpowiem, że w powyższym przykładzie nazwa użytkownika to did_ywf4Edse33qz6m a hasło: Gte4Dgs-#gtd35Fw2

Po zalogowaniu się zobaczysz mniej więcej taki widok:

Widok tabel bazy danych w phpMyadmin

To co widzisz powyżej, to lista tabel w bazie danych instalacji WordPressa. Każda nazwa tabeli poprzedzona jest prefiksem. W naszym przykładzie prefiks to: AHjtL_. To element zmienny, co oznacza że w twojej bazie będzie inny. Dlatego poszukując tabel zwracaj uwagę na nazwy po prefiksie. Interesują nas dwie tabele: AHjtL_wc_admin_notes i AHjtL_wc_admin_note_actions

Modyfikujemy dane w bazie

Kliknij w nazwę pierwszej tabeli i odszukaj rekord który w kolumnie name ma wartość wc-admin-coupon-page-moved. Możesz też rozpoznać go po tym, że w kolumnie title ma wartość: Zarządzanie kuponami zostało przeniesione!

tabela wc_admin_notes z zaznaczoną niewłaściwą wartością w kolumnie status. Ta wartość to unactioned.

Interesuje nas przede wszystkim kolumna status. Jeśli widzisz u siebie dokładnie taką sama wartość jak na powyższym zrzucie czyli unactioned, oznacza to że konieczna jest zmiana tego statusu. Aby to zrobić kliknij w link edycji (Edit), który znajdziesz z lewej strony:

zaznaczony link do edycji rekordu w bazie danych

Następnie odszukaj kolumnę o nazwie status i usuń dwie pierwsze litery słowa unactioned z pola wartość tak aby pozostało słowo actioned.

wprowadzona poprawna wartość pola status: actioned.

Zapisz zmiany klikając na dole w przycisk Go.

Sprawdź także, czy nie będzie potrzebny analogiczny zabieg w tabeli AHjtL_wc_admin_note_actions. Procedura jest bardzo podobna.

Odszukaj w tej tabeli rekord który w kolumnie name ma wartość remove-legacy-coupon-menu. Możesz też rozpoznać go po tym, że w kolumnie label ma wartość: Usuń przestarzałe menu kuponów

Druga tabela w bazie danych w której warto zmienić status. Aktualnie status to unactioned.

Wartość tego rekordu, która najbardziej nas interesuje znajduje się w kolumnie o nazwie status (podkreśliłem ją powyżej). Jeśli wartość jest poprawna oczywiście nic nie zmieniaj, a jeśli jest taka jak na powyższym obrazku zrób dokładnie to samo co wcześniej, czyli wejdź w edycję tego rekordu i w kolumnie status zmień wartość na actioned jak poniżej:

widok rekordu z naniesioną poprawną wartością w kolumnie status. Ta wartość to: actioned.

Wróć do kokpitu WordPress i przejdź do dowolnej sekcji wtyczki WooCommerce aby sprawdzić czy komunikat o przestarzałym menu kuponów w końcu znikł i nie będzie Cię już drażnił 🙂

Nowe publikacje prosto na Twój email!

Zarejestruj się aby otrzymywać mailem treści artykułów publikowanych na blogu.

Subskrybent

Rejestrując się akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podaj dalej

Ciasteczka

Używamy pysznych ciasteczek aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny, analizować statystyki oraz optymalizować kampanie marketingowe. To wszystko pozwala nam także tworzyć coraz lepsze szkolenia.