Kurs WordPress

Nikt nie stworzy Twojej strony lepiej niż Ty sam, bo nikt poza Tobą nie włoży w nią tyle serca, zaangażowania i dbałości o detale.

Zawartość kursu:
Ilość lekcji: 189
Wideo: 43 godziny
Certyfikat po ukończeniu: TAK
Aktualizacja kursu: 04.02.2024
Kurs WordPress

Dołącz do Kursu WordPress jak chcesz!

Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i jeszcze dziś rozpocznij swoją podróż z WordPressem

Kurs WordPress
365 / Rok
Roczna subskrypcja
Pełny dostęp do kursu
Dostęp do aktualizacji lekcji kursu
Dostęp do forum wsparcia
Kurs WordPress
697
Dożywotni dostęp
Pełny dostęp do kursu
Dostęp do aktualizacji lekcji kursu
Dostęp do forum wsparcia

Zgarnij Wszystkie Kursy PoznajWP

Wybierz Członkostwo Premium już od 197 zł i korzystaj z wszystkich kursów PoznajWP
oraz innych benefitów takich jak poniedziałkowe spotkania online czy treści premium

Studenci o Moich Kursach

Więcej o Kursie WordPress

Na moim kursie pokażę Ci, jak skutecznie i łatwo możesz zacząć swoją przygodę z WordPress, jedną z najlepszych platform do tworzenia stron internetowych. Wyjaśnię jak zrozumieć i umiejętnie wykorzystać dostępne narzędzia, stworzyć swoją pierwszą stronę, zoptymalizować ją pod kątem SEO i jak zadbać o bezpieczeństwo.  Ze mną zdobędziesz niezbędną wiedzę i otrzymasz certyfikat potwierdzający Twój nowy zestaw umiejętności 🙂

Kurs WordPress dla początkujących i zaawansowanych

To szkolenie WordPress, które opracowałem dla Ciebie jest dedykowane zarówno osobom bez żadnego doświadczenia, które chcą poznać wszystko od podstaw, ale także dla osób które mają już za sobą pewien etap tworzenia strony, ale chciałyby uporządkować i uzupełnić swoją wiedzę o wiele praktycznych wskazówek i porad.

Jedyny tak zasobny w wiedzę kurs w polskiej przestrzeni internetowej!

To intensywne szkolenie, które składa się z ponad 180 lekcji wideo podzielonych na ponad 20 modułów. Każdy moduł jest praktycznym blokiem koncentrującym się na określonym zagadnieniu. Zaczynamy od podstaw takich jak instalacja, konfiguracja oraz obsługa panelu administracyjnego. Idąc dalej poznajemy motywy (i to nie tylko jeden), w końcu odkrywamy natywny edytor treści Gutenberg i jego alternatywy w tym m.in. Elementora, poznajemy inne sprawdzone wtyczki, a pod koniec skupiamy się na bezpieczeństwie strony internetowej i jej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Zajrzyj powyżej do zakładki PROGRAM, aby poznać tematy poszczególnych modułów i ich lekcji. Zobacz jak proces budowy strony może być świetną zabawą!

Dlaczego akurat to szkolenie?

Ponieważ jest stworzone przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem.

  • Bo na kursie  krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces tworzenia strony internetowej za pomocą WordPressa i razem zrobimy piękną, a co najważniejsze funkcjonalną stronę internetową.
  • Bo jest to najbogatsze w treści w polskiej przestrzeni internetowej szkolenie WordPress.
  • Bo wybierając mój kurs WordPressa masz pewność, że uczysz się rzeczy aktualnych i masz dostęp do najświeższych informacji. 
  • Bo otrzymujesz dostęp do dodatkowego wsparcia

Czym jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią, w skrócie: CMS (Content Management System), który ułatwia tworzenie stron internetowych bez potrzeby dogłębnego zrozumienia kodowania HTML, CSS czy PHP. Jest idealny dla początkujących i zaawansowanych, umożliwiając szybkie i wydajne zarządzanie swoją stroną WWW. Dzięki mojemu kursowi tworzenia stron będziesz mógł zbudować stronę www, landing page, bloga, sklep… co zechcesz lub rozbudować i uatrakcyjnić już istniejącą stronę na WP, którą posiadasz.

Dlaczego warto poznać WordPress?

WordPress oferuje szeroki zakres narzędzi do budowy stron www, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (ponad 40% wszystkich stron w Internecie to WordPress). Umożliwia łatwe tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, blogami oraz sklepami online bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Dostępne są tysiące motywów i wtyczek, które pozwalają na dostosowanie wyglądu strony i dodanie nowych funkcji, takich jak formularze kontaktowe, SEO, bezpieczeństwo i wiele innych. WordPress jest również znany z dużej społeczności użytkowników i programistów, która oferuje wsparcie i zasoby edukacyjne, co czyni go przyjaznym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Jak działa Kurs WordPress online?

To przede wszystkim efekt mojej wieloletniej pracy i budowania doświadczenia jako WordPress developer. Teraz przyszedł czas abym podzielił się z Tobą tą wiedzą 🙂 Mój kurs krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces tworzenia strony internetowej, rozpoczynając od wyboru domeny i hostingu, poprzez konfigurację CMS, aż do publikacji treści, pracy nad wyglądem i optymalizacji strony pod kątem SEO. 

Kurs WordPress da Ci wiele wymiernych korzyści zarówno podczas pracy z nim jak i później. Po pierwsze, jest to kurs online, co oznacza, że każdy może się z niego uczyć w dowolnym czasie i miejscu wracając do lekcji wtedy gdy zechce. Przyswajasz wiedzę we własnym tempie i jeśli jest taka potrzeba, cofasz się i przypominasz sobie materiał dowolną ilość razy.  Po drugie, kurs jest mega praktyczny – każda lekcja to konkretne porady i wskazówki o tym, jak krok po kroku taki czy inny cel osiągnąć. Możesz od razu wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce! Po trzecie, kurs jest prowadzony przez doświadczonego nauczyciela – praktyka, który z WordPressem jest praktycznie od czasu jego pierwszej publicznej odsłony w 2003 roku.

Jak zacząć pracę z WordPress?

Jeśli chcesz zrobić stronę internetową na WordPress zapisz się na mój kurs. Pierwszym krokiem jest wybór hostingu i domeny dla Twojej strony internetowej. O tym jak zrobić to z głową dowiesz się na kursie. Następnie nauczę Cię jak zainstalować WordPressa na swoim serwerze i zacząć tworzyć Twoją przyszłą stronę internetową krok po kroku, dostosowując ją do swoich potrzeb.

Kurs WordPress dla początkujących – jak się tego nauczyć?

Nieważne czy dopiero planujesz zacząć swoją przygodę z WordPress czy znasz już ten CMS ale chcesz uporządkować wiedzę. Kurs pozwoli Ci osiągnąć poziom eksperta w tworzeniu stron www. Dzięki zasobnym w praktyczne treści lekcjom i podziałowi na logiczne moduły poznasz cały proces tworzenia witryny oraz jej optymalizacji.

Dowiesz się o narzędziach, które pomogą Ci usprawnić pracę i dostosować do własnych potrzeb ich funkcje. Dowiesz się czym jest Gutenberg i Elementor oraz poznasz alternatywy dla tych edytorów. Na kursie zdobędziesz nie tylko podstawy WordPressa ale bardzo zaawansowaną wiedzę, która pozwoli Ci stworzyć wymarzoną stronę internetową, a potem kolejną i kolejną. Nie musisz mieć doświadczenia w programowaniu – wszystko znajdziesz w moim kursie.

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę na WordPress?

Celem kursu WordPress dla początkujących jest nauczenie Cię zasad działania WordPressa w celu stworzenia pierwszej strony www od podstaw.  Z pomocą  opracowanych przeze mnie tutoriali wideo, nauczysz się jak zainstalować i skonfigurować motyw WordPress, jak zarządzać treścią strony i jak zastosować wtyczki WordPress, aby zwiększyć funkcjonalność Twojej witryny. Poznasz przydatne narzędzia, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo swojej strony www.

Darmowy kurs WordPress – czy warto?

Dostępny za darmo kurs WordPress jest dobrym sposobem do rozpoczęcia nauki – jeśli chcesz nauczyć się podstaw WordPressa. Jednak płatne kursy oferują bardziej zaawansowane materiały dotyczące obsługi WordPressa i dodatkowe wsparcie co jest niezwykle istotne gdy stawiasz pierwsze kroki! Weź to poważnie pod rozwagę. U mnie nawet najtańszy Szybki Kurs WordPress oferuje dostęp do naszego forum wsparcia gdzie chętnie Ci pomogę.

Co zyskuję, biorąc udział w kursie WordPress?

Biorąc udział w kursie WordPress, zdobędziesz umiejętności i wiedzę techniczną do tworzenia, zarządzania i optymalizacji samodzielnie stworzonej strony na WordPress. Otrzymujesz także dostęp do forum wsparcia, a w przypadku Członkostwa Premium możesz dodatkowo uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach online na żywo ze mną bez dodatkowych opłat.

Jakie możliwości daje umiejętność tworzenia stron na WordPress?

Umiejętność tworzenia stron na WordPress otwiera wiele drzwi zarówno na rynku pracy, jak i w świecie freelancingu. Możesz pracować jako developer WordPress, konsultant SEO, specjalista od e-commerce, a nawet  otworzyć swój biznes – np. agencję tworzenia stron internetowych lub szerzej marketingową. Wielu moich Studentów z powodzeniem wybrało tę drogę 🙂

Jak wykorzystać umiejętności nabyte na kursie wordpressa w praktyce?

Umiejętności nabyte na kursie WordPress można wykorzystać do stworzenia własnej strony internetowej, strony dla klienta, strony firmowej, bloga, portfolio, a nawet sklepu internetowego. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i aspiracji, a także od tego na ile poważnie podejdziesz do szkolenia.

Jak rozwinąć swój biznes dzięki WordPress?

Osoby umiejące tworzyć strony na WordPress mają dostęp do wielu ścieżek kariery. Mogą pracować jako samodzielni deweloperzy, projektanci stron internetowych, specjaliści od SEO, kreatorzy contentu, specjaliści od e-commerce, a nawet nauczyciele lub trenerzy WordPress. 

Kurs WordPress od A do Z

Panel administracyjny WordPress

  1. Omówienie interfejsu

Komentarze

  1. Komentarze

Motyw GeneratePress

  1. GeneratePress w 24 minuty

Czy otrzymam certyfikat ukończenia kursu?

Tak. Certyfikat ukończenia kursu będzie dostępny na Twoim koncie Studenta. Możesz go pobrać i wydrukować.

Jakie korzyści daje certyfikat?

Certyfikat ukończenia kursu WordPress jest dowodem na to, że masz umiejętności i wiedzę do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi na WordPress. Może to pomóc w znalezieniu pracy, lub dodatkowo potwierdzić twoje umiejętności przed swoimi klientami, jeśli zdecydujesz się na pracę jako freelancer lub z czasem założysz własną agencję.

Jak otrzymać certyfikat po ukończeniu kursu?

Można go otrzymać, kończąc wszystkie moduły i ich lekcje. Gdy to zrobisz certyfikat zostanie wygenerowany i znajdziesz go na stronie kursu w lewym menu.

Jest ważny przez 2 lata od momentu jego wystawienia. Dlaczego 2 lata? Ponieważ technologie szybko się zmieniają, w tym także środowisko WordPress. Certyfikaty wystawione powyżej 2 lat wstecz w opinii wielu pracodawców mają niewielką wartość. Nie martw się jednak, ponieważ po 2 latach możesz ponownie przerobić lekcje (na pewno wiele się w kursie zmieni) i otrzymasz nowy certyfikat 🙂

Jakie umiejętności potwierdza certyfikat?

Certyfikat z kursu WordPress potwierdza, że masz umiejętności potrzebne do tworzenia i zarządzania stroną internetową na platformie WordPress. To obejmuje tworzenie stron od podstaw, instalowanie i konfiguracje motywów i wtyczek, zarządzanie treściami i optymalizację SEO.

Na jaki czas otrzymuję dostęp do kursu?

To zależy od tego jaki model rozliczeniowy wybierzesz. Możesz dołączyć do kursu w formie rocznej subskrypcji lub wykupić do niego dostęp dożywotni. Kurs jest także dostępny w ramach Członkostwa Premium zarówno w modelu rozliczeń miesięcznych jak i rocznych.

Czym różni się ten kurs od Szybkiego Kursu WordPress

Przede wszystkim zakresem wiedzy. Szybki Kurs WordPress to wersja przygotowana specjalnie z myślą o osobach zabieganych, którym zależy na szybkim zrozumieniu podstawowych mechanizmów działania WordPressa. Kurs, który w tej chwili przeglądasz zawiera znacznie więcej informacji, porad i praktycznych tutoriali.

Czy po tym kursie będę potrafił stworzyć sklep internetowy na WooCommerce?

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć sklepy internetowe zapraszam Cię do poznania moich pozostałych kursów i szkoleń w tym oczywiście: Kursu WooCommerce, gdzie znajdziesz kompleksową wiedzę na temat tego jak zbudować swój własny sklep. Szkolenie WordPress jest solidnym fundamentem dla Kursu WooCommerce.

Czy otrzymam dodatkowe wsparcie?

Tak. Jako Student PoznajWP masz prawo do skorzystania z naszego forum wsparcia, gdzie na tyle na ile to możliwe staram się pomagać uczestnikom moich kursów i czynią to także inni Studenci 🙂 Jest to forma bezpłatnego wsparcia z której możesz korzystać bez ograniczeń. Dodatkowo w razie potrzeby, np. w sytuacji gdy problem wymaga głębszej analizy Twojego środowiska WordPress istnieje możliwość odbycia płatnych, indywidualnych lekcji i konsultacji online. Po szczegóły zapraszam Cię na stronę dostępną tutaj.

Czy jest możliwość otrzymania faktury VAT?

Tak. Zamawiając dowolny kurs lub Członkostwo Premium na PoznajWP możesz wprowadzić NIP swojej firmy. Fakturę VAT otrzymasz w ciągu 7 dni od zakupu szkolenia.