Jak Zrobić Stronę Internetową

Jak zrobić stronę internetową nie mając doświadczenia, a jedynie szczere chęci do jej uruchomienia. Czy jest to w ogóle możliwe? Na to pytanie spróbujemy sobie odpowiedzieć jednocześnie wskazując drogę, którą możesz podążyć by w efekcie stać się twórcą i właścicielem atrakcyjnej, funkcjonalnej witryny. 

Szybki Kurs Pracy ze Stroną Internetową

Odbierz natychmiastowy dostęp do 9 lekcji wideo podczas których wprowadzę Cię w tajniki najpopularniejszego na świecie systemu CMS przy pomocy, którego stworzysz perfekcyjną stronę.

Warunek jest jeden. Musisz chcieć to zrobić!

Odbierz bezpłatny dostęp

Nazywam się Krzysiek Wojteczko i od ponad 20 lat pomagam osobom takim jak Ty, ambitnym, stawiającym na pełną samodzielność i niezależność, rozwijać biznesy online. Na przestrzeni tych lat pomogłem setkom małym i większym przedsiębiorcom, ale na pewnym etapie mojej pracy zrozumiałem, że moi Klienci i ich projekty biznesowe potrzebują przede wszystkim wiedzy, która daje nieporównywalną z niczym innym swobodę rozwoju i skuteczność podejmowanych działań.

Dlatego od kilku lat zajmuję się szkoleniami, a od roku rozwijam platformę edukacyjną PoznajWP, na której właśnie miło mi Cię gościć. Znajdziesz mnie także na:

Czy to możliwe

Czy jesteś w stanie zrobić stronę internetową samodzielnie?
Owszem i jak się wkrótce przekonasz problemem nie jest samo jej stworzenie. W sieci roi się od witryn, które nie przynoszą swoim właścicielom praktycznie żadnych korzyści. Kolejną w tym zestawieniu stronę stworzysz w mgnieniu oka i to bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania korzystając chociażby z wszędobylskich kreatorów.

Pytanie jednak czy właśnie o takiej stronie marzysz? Czy Twoim celem jest stać się właścicielem kolejnej bezużytecznej witryny? Skoro czytasz ten tekst śmiem twierdzić, że masz znacznie dalej idące ambicje. Chcesz aby Twoja strona czemuś konkretnemu służyła, żeby skutecznie realizowała założenia biznesowe jakie przed nią stawiasz. Jej zadaniem jest wspieranie Twojego biznesu! Kto wie, może to właśnie ona stanie się wkrótce jego głównym motorem napędowym, co w dobie szalejącej pandemii i padających biznesów tradycyjnego modelu jest jak najbardziej słusznym kierunkiem rozwoju.

Żeby tak się jednak stało potrzebujesz kogoś kto na starcie wskaże Ci drogę i poprowadzi za rękę przez kręte ścieżki nowej rzeczywistości. Kogoś to pokaże narzędzia, kto wytłumaczy jak z nich korzystać. Kogoś kto będzie miał na uwadze dobro Twojego biznesu, a nie wyłącznie śrubowanie wolumenów sprzedaży własnych produktów. Mając takiego przewodnika jesteś w stanie zrobić wszystko, a nawet jeszcze więcej 🙂

Od czego zacząć budowę strony internetowej

Zacznij od siebie. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę i nie podejmuj gorączkowych, nieprzemyślanych decyzji, bo pierwsze kroki jakie podejmiesz będą kształtowały finalny efekt Twoich działań. To prosta droga do zniechęcenia i utraty wiary w to, że jesteś w stanie samodzielnie stworzyć dobrze sprzedającą stronę internetową. Potrafisz, ale zrób to krok po kroku bez skakania z kwiatka na kwiatek.

Odpowiednie narzędzia do budowy strony internetowej - pierwszy klucz do sukcesu

W swojej karierze pracowałem z dziesiątkami jeśli nie setkami rozmaitych narzędzi. Każde z nich w czymś było lepsze, a w czymś gorsze od konkurenta. To zupełnie naturalne, bo nie ma narzędzi doskonałych są natomiast takie, które umiejętnie i świadomie wykorzystane są w stanie zrobić dla Ciebie rzeczy, których na starcie nawet się nie spodziewasz.

W kursie na który Cię zapraszam, a który jest dostępny dla Ciebie całkowicie bezpłatnie prezentuje pracę z systemem, który rozkochał w sobie blisko 40% właścicieli stron na jakie każdego dnia trafiasz przeglądając Internet.

Odbierz bezpłatny dostęp

Szybki Kurs Pracy ze Stroną Internetową

Pracowałem z ogromną ilością narzędzi do budowy stron. Na pewnym etapie rozwijaliśmy nawet własny CMS. Zawsze jednak scenariusz był ten sam, czyli ostatecznie powrót do ulubionego WordPressa, który w kluczowych dla mnie obszarach uparcie pokazywał swoją wyższość. 

Odbierz bezpłatny kurs i zobacz jak wygląda praca z tym najpopularniejszym na świecie systemem CMS

Gdy już zaczniesz, kontynuuj

Wiesz co powoduje, że tak wiele stron nie przynosi swoim właścicielom żadnych zysków, a ich posiadacze po pewnym czasie całkowicie z nich rezygnują uważając, że “strona się nie sprawdza”?

Znasz zapewne powiedzenie “słomiany zapał”. Ma ono także odniesienie do takiej aktywności jak praca z własną stroną internetową. Na starcie jesteśmy podekscytowani, tak wiele przecież się dzieje i niepostrzeżenie zaczynamy się śpieszyć. Wszystko idzie tak łatwo, że przestajemy zwracać uwagę na to co faktycznie ważne dla nas i dla samej strony. W efekcie taki pospiech zazwyczaj zapędza nas w ślepą uliczkę, gdzie zatrzymujemy się, rozkładamy ręce i zapał zaczyna wygasać. Gdy do tego doprowadzimy, to w pewnym momencie pada “nie potrafię”, “to nie dla mnie”, “nie działa”… i tak odpuszczamy będąc przekonanym, że nie jesteśmy w stanie zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Jeśli jednak od początku do końca działamy małymi krokami, nie pomijamy przy tym ważnych aspektów związanych z funkcjonowaniem naszej strony i biznesu w Internecie, to w końcu dotrzemy tam gdzie chcemy być. Czasem zajmie to więcej czasem mniej czasu, ale szansa na osiągnięcie celu przy konsekwentnym i systematycznym działaniu będzie nieporównywalnie większa.

Miej rękę na pulsie

Wszystko co nas otacza nieustannie ewoluuje. Chcąc dotrzymać kroku zmieniającym się trendom warto śledzić je na bieżąco. Nie jest to łatwe i dość czasochłonne, dlatego dla moich kursantów organizuję webinary, gdzie dziele się nowinkami i prezentuję ciekawe narzędzia wspomagające pracę ze stroną i procesy marketingowe. Ich zapisy trafiają także do specjalnej strefy VIP, gdzie w razie potrzeby można do nich wracać gdy pojawi się taka potrzeba.

Także kursy, które tworzę na PoznajWP co pewien czas są aktualizowane i poszerzane, tak aby każdy mój kursant miał możliwość przygotować się i w pełni wykorzystać nowe możliwości środowiska WordPress.

Poza tym mamy zamkniętą społeczność HelloWP, gdzie uczestnicy głównych kursów platformy mogą rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem i pomagać sobie wzajemnie w rozwiązywaniu trudności.

Zrób pierwszy krok

Jeśli nie masz pewności czy jesteś w stanie poradzić sobie ze stroną internetową, blogiem czy sklepem internetowym, koniecznie przyjrzyj się jak funkcjonuje środowisko WordPress i jak olbrzymie mozliwości daje Ci bez względu na to czy masz dyplom informatyka, czy to dla Ciebie zupełna nowość. 

Zapraszam!
Krzysztof Wojteczko

Odbierz bezpłatny dostęp