Nowe lekcje: grupowanie i układ w jednym wierszu

Cześć, drogi miłośniku WordPressa!

Mam dla Ciebie ekscytujące wieści! Właśnie dodałem dwie nowe lekcje w module Edytor Gutenberg kursu WordPress, które pomogą Ci jeszcze lepiej opanować sztukę aranżowania zawartości na swojej stronie. Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie bloków ?

Lekcja 1: Grupowanie bloków – jednoczenie mocy!

okładka lekcji na temat grupowania bloków

Kiedyś wieszanie obrazów na ścianie było sztuką. Dziś, dzięki Gutenbergowi, sztuka ta przeniosła się do wirtualnego świata. Chyba czasem czujesz potrzebę grupowania bloków edytora tak, jak grupujesz ikony na pulpicie swojego komputera, albo warstwy w programie graficznym. No cóż, spełniam Twoje marzenia!

W tej nowej lekcji nauczysz się, jak w prosty sposób grupować bloki w jeden obiekt, tak aby łatwiej zarządzać nimi, przemieszczać, a nawet stylizować. Wbrew pozorom, to nie czarna magia – po prostu kolejna supermoc, jaką zdobędziesz dzięki kursowi ?

Lekcja 2: Układanie bloków w wierszu – nie zawsze potrzebujesz bloku Kolumny

okładka lekcji na temat układania bloków w jednym wierszu

Być może pamiętasz zamierzchłe czasy czasy, gdy układanie bloków w jednym wierszu było tak trudne, że każdy krok wydawał się jak wspinaczka na Mount Everest? Cóż, czas dać odpocząć linie do wspinaczki, bo wprowadzam Cię w nową erę komfortu pracy ze stroną!

W tej lekcji poznasz technikę, która pozwoli Ci układać bloki w wierszu bez użycia bloku Kolumny. Dokładnie tak, bardzo często kolumny są zbędne i jedynie rozbudowują niepotrzebnie kod strony, co w konsekwencji może mieć negatywny wpływ na jej wydajność. Dzięki nowej lekcji uzyskasz większą elastyczność i prostotę w tworzeniu zawartości witryny. Wyzwolenie od kolumn nadeszło! ?

Więc, co tu dużo mówić – ruszaj na podbój nowych umiejętności! Przygoda czeka, a Twoja strona zyska jeszcze więcej blasku i finezji, o jakich inni mogą tylko pomarzyć. Życzę Ci owocnej nauki i mnóstwa radości z eksperymentowania z nowymi trikami. Do zobaczenia na lekcjach!

Nie korzystasz jeszcze z Kursu?

Nowe publikacje prosto na Twój email!

Dołącz do 1306 Subskrybentów publikacji na blogu PoznajWP

Subskrybent

Rejestrując się akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podaj dalej