Karuzele to częsty widok na stronach WWW. W ten sposób możesz zaprezentować swoich klientów lub marki z jakimi współpracujesz, ostatnie wpisy na blogu, polecane produkty w sklepie internetowym, możesz informować o promocjach i ofertach specjalnych… w zasadzie sposobów na wykorzystanie karuzeli jest sporo.
Karuzele to nic innego jak być może lepiej Ci znane slajdery. Jeśli więc widzisz wśród bloków Gutenberga lub wśród widgetów w Elementarze karuzelę, a akurat szukasz slidera, sprawdź w pierwszej kolejności czy przypadkiem karuzela nie będzie w stanie zaspokoić Twoich potrzeb na tym polu.
Dobrze poznaj narzędzie, aby nie instalować dodatkowych wtyczek jeśli zestaw jakim dysponujesz jest w stanie zrealizować Twoją wizję!
Karuzela w Stackable
Dziś po aktualizacji Stackable zauważyłem, że wtyczka została wzbogacona o kolejny blok.
Od razu sprawdziłem jakie możliwości oferuje, bo zazwyczaj proste karuzele , np. te w Elementarze (Karuzela obrazków, karuzela z obrazami, karuzela rekomendacji) są dość sztywne i ograniczone. Czy podobnie będzie z karuzelą od Stackable? Wszystko wskazuje na to, że nie.
Możliwości karuzeli
Tym co sprawia, że karuzela w Stackable jest znacznie elastyczniejsza od standardowych karuzel w Elementarze jest fakt, że zawartość każdego slajdu możesz budować z dowolnych bloków Gutenberga. Oznacza to praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji karuzeli i jej pojedynczych slajdów.
Możesz dodawać wewnątrz kontenery, możesz tworzyć kolumny i układać całość z bloków dokładnie tak jak chcesz. Ogranicza Cię w zasadzie tylko wyobraźnia.
Ustawienia związane z dostosowaniem karuzeli także nie budzą zastrzeżeń. Masz tu wszystkie kluczowe ustawienia pozwalające zdecydować o ilości slajdów, sposobie ich odtwarzania i sposobie nawigowania po nich.
Animacje i dynamiczne dane
Jeśli jesteś posiadaczem Stackable w wersji PRO, to do poszczególnych bloków wewnątrz slajdów możesz dodać także animacje (nie przesadzaj). Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią możliwość budowania slajdów na bazie dynamicznych danych.
Poniżej prosty slider na bazie nowego bloku karuzeli prezentujący ostatnie trzy artykuły bloga.
Podsumowanie
Karuzela Stackable, to blok pozwalający tworzyć atrakcyjne karuzele/slidery w niezwykle prosty i intuicyjny sposób. Nie musisz uczyć się kolejnego narzędzia, bo doskonale wiesz jak pracuje się z Gutenbergiem i jego klockami. To duży atut.
Mając ten blok do dyspozycji, nie widzę większego sensu w instalowaniu dodatkowych wtyczek do obsługi sliderów jeśli nie potrzebujesz mega wybajerzonej funkcjonalności. Patrząc na to co możesz zrobić z nowym blokiem Stackable dochodzę do wniosku, że jest on w stanie zaspokoić większość potrzeb poczynając od statycznych slajdów po dynamiczne.