Jak zmienić pozycję...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Jak zmienić pozycję zdjęcia w tle kolumny?

2 Posty
2 Ludzie
0 Lajki
79 Czytano
Posty: 13
Twórca tematu
(@patryk-romanski)
Wybitny Członek Forum
Dołączył: 11 miesięcy temu

Cześć,

Czy macie może jakieś sposoby na delikatną zmianę pozycji zdjęcia, bądź focusu na zdjęcie, aby dostosować je tak jak się chce? Pokazuję o co mi chodzi w dołączonym pliku. Zdjęcie w tle jest poglądowe z pixabay, ale idealnie obrazuje mój problem. Dostaję zdjęcie główne od klientki, która jest na środku grafiki, a ja chciałbym przesunąć focus na zdjęcie tak, aby wyświetlała się ona bardziej po lewej stronie, aby po prawej umieścić tekst. 

Pracuję na Gutenbergu i jedyne, gdzie widzę taką możliwość to w "Adv. Background Image Settings" i w zakładce "Image Position", ale wybierając jakąkolwiek z opcji zdjęcie ledwo się rusza, a w zasadzie to w ogóle. Wiem, że tutaj zdjęcie ma dużo detali wokół, ale również miałem już taki problem w zdjęciu, gdzie była po prostu osoba i zwykły gradient wokół. Na tamtą chwilę radziłem sobie z tym tak, że wycinałem osobę ze zdjęcia, tworzyłem grafikę w canvie z kodem tego gradientu i wklejałem tę osobę po prostu w miejscu, który mi odpowiadał. Ale czy jest może jakiś inny sposób na np. takie bardziej urozmaicone grafiki? 

Kiedyś natrafiłem na taką opcję, że wyświetlało się po prawej stronie w ustawieniach w Gutenbergu na zdjęciu takie białe, sterowalne kółeczko, które fajnie działało, bo dawało możliwość ustawienia focusu na odpowiednim miejscu zdjęcia, ale niestety nie pamiętam, gdzie to było i nie mogę tego znaleźć, chyba, że to było gdzieś indziej niż w ustawieniach tła kolumny. 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Patryk 🙂

1 Odpowiedź
Posty: 76
(@krzysiek)
Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu

Patryku zdjęcie ledwo się rusza z uwagi na jego proporcje i rozmiar względem obszaru jaki ma automatycznie wypełnić. Jeśli fotka będzie mocno panoramiczna wówczas po wypełnieniu tego obszaru powinno zostać zdjęcia na tyle dużo po obu bokach, że możliwe będą przesunięcia w lewo lub prawo.

Jeśli zdjęcie oryginalne masz duże sugeruję wykadrować je w jakimś programie do obróbki zdjęć tak żeby postać była przesunięta w lewo tak jak chcesz i tak przygotowaną fotkę dopiero wrzuć na stronę.

Odp...