Edytor FSE – nowy moduł

Kilka dni temu powitaliśmy WordPressa 6.2 z Edytorem FSE w wersji produkcyjnej, a dziś możecie zapoznać się z tym narzędziem w ramach Kursu WordPress. Dograłem nowy moduł związany z tym rewolucyjnym narzędziem WordPress.

Czym jest edytor FSE

Edytor Full Site Editing (FSE) w WordPress to narzędzie umożliwiające tworzenie niestandardowych układów i projektów stron internetowych przy wykorzystaniu edytora blokowego Gutenberg. Jest to nowa funkcja w WordPressie, która umożliwia projektowanie stron internetowych bez konieczności używania dodatkowych wtyczek i narzędzi do tworzenia niestandardowych szablonów. Takim narzędziem jest np. Elementor w wersji PRO.

Tradycyjnie, projektowanie stron internetowych w WordPressie odbywało się poprzez tworzenie niestandardowych szablonów przy użyciu kodu HTML, CSS i PHP. Jednakże, dzięki Edytorowi Full Site Editing, możesz tworzyć projekty layoutu stron bez znajomości kodowania.

Edytor Full Site Editing pozwala na edycję niemal każdego elementu w tym nagłówków, treści, widgetów, menu, stopki i wielu innych. Możesz także zmieniać ustawienia tła, kolorów, czcionek i innych stylów bez konieczności ręcznego wprowadzania kodu.

Przyszłość FSE

Maluje się w jasnych barwach czego nie można powiedzieć o wielu kreatorach stworzonych dla WordPressa jak chociażby wspomniany wcześniej Elementor i inne alternatywy o jakich mówię na kursie. Owszem, to początki FSE, ale patrząc na to jak dynamicznie rozwija się Gutenberg trudno oprzeć się myśli, że wkrótce stanie się on dominującym builderem, a wiele jego alternatyw zniknie z rynku.

Nowe lekcje kursu

W nowym module kursu pojawiło się 11 lekcji wideo traktujących o edytorze Full Sile Editing. Warto chociażby z ciekawości je obejrzeć by poczuć moc jaka kryje się za tym narzędziem, a która z wersji na wersję i wraz z rosnącym rynkiem dodatków dla Gutenberga staje się coraz większa.

Przetestuj tę nową metodologię pracy ze stroną WordPress gdzieś na swoim poligonie doświadczalnym, a kto wie czy Twoja kolejna strona nie powstanie właśnie w ten sposób :)

Nowe publikacje prosto na Twój email!

Dołącz do 1306 Subskrybentów publikacji na blogu PoznajWP

Subskrybent

Rejestrując się akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podaj dalej