Program Partnerski w WooCommerce

AfilliateWP

Często gdy kończycie Kurs WooCommerce zaczynacie podpytywać mnie o to w jaki sposób podbić sprzedaż. Nie rzadko po głowie chodzi wam wówczas system afiliacyjny uruchomiony w ramach sklepu.

Co to jest system afiliacyjny

Dosłownie kilka zdań wyjaśnienia. Program afiliacyjny, program partnerski, program poleceń, program rekomendacji, różnie możemy nazwać tę metodę zwiększania sprzedaży, opiera się w dużym uproszczeniu na polecaniu przez Waszych Klientów lub Partnerów produktów, które macie w swojej ofercie w zamian za podzielenie się zyskiem od każdego polecenia zakończonego sprzedażą.

Wiele sklepów internetowych na jakie trafiacie ma wdrożony program afiliacyjny, który często napędza lwią część sprzedaży.

Może to być technologicznie rozwiązanie mniej lub bardziej złożone, może być zastosowany system wewnętrzny lub integracja z zewnętrznymi serwisami w modelu SaaS. Zawsze jednak chodzi finalnie o ten sam efekt. Wzrost sprzedaży.

Jak działa system afiliacyjny

Jeśli mówimy o Internecie, to mamy całkiem sporo możliwości automatyzacji procesów afiliacyjnych. Nie musicie pytać każdego kto u Was kupuje czy ktoś polecił mu Wasze produkty, bo w pewnej skali rozkwitu biznesu byłoby to dla was sporym obciążeniem.

Wasz Partner dysponuje zazwyczaj unikalnym identyfikatorem, który odpowiednio doklejony do adresu URL waszego sklepu pozwala jednoznacznie zidentyfikować osobę trafiającą poprzez taki link jako klienta z polecenia konkretnego partnera. Jeśli zakup zostanie sfinalizowany Klient ma produkt, Wy macie sprzedaż, a Partner otrzymuje swoją prowizję za skuteczne polecenie. Wszyscy wygrywają.

Co oprócz większej sprzedaży?

Zazwyczaj myśląc o Programie Partnerskim myślimy o korzyściach z niego płynących wyłączenie w kontekście bezpośredniego wpływu na wolumeny sprzedaży. Zupełnie zrozumiałe, ale miejcie na uwadze jeszcze jeden istotny aspekt.

Wasi Partnerzy polecając Was umieszczają linki do Waszego sklepu i do Waszych produktów na swoich stronach i w wielu innych miejscach, np. w mediach społecznościowych. Co to dla Was oznacza, oczywiście poza samym faktem, że ktoś zapewne w linki kliknie?

Te linki widzi Google! Program Partnerski może wygenerować Wam całkiem sporo linków, których w inny sposób nigdy byście nie pozyskali lub ich pozyskanie byłoby czasochłonne lub kosztowne. Jaki to może mieć wpływ na SEO? Ci z Was, którzy uczestniczą w Kursie Pozycjonowania doskonale wiedzą w czym rzecz 🙂

Co polecam dla WooCommerce

Przerobiłem już wiele wdrożeń aplikacji i śmiało mogę napisać, że rozszerzeniem, które w większości przypadków sprawdza się najlepiej jest AffiliateWP.

Przy jej pomocy błyskawicznie wdrożycie w pełni funkcjonalny Program Partnerski, do którego mogą dołączyć zarówno wasi Klienci jak również każdy kto zechce polecać aktywnie wasze produkty lub usługi.

Wtyczka integruje się z wieloma rozszerzeniami WordPress, w tym rzecz jasna jest również integracja ze sklepem WooCommerce. Jedyne co trzeba zrobić, to w ustawieniach integracji zaznaczyć odpowiednią opcję.

Wasz Partner aktywując Program Partnerski otrzyma swój identyfikator i narzędzie pozwalające generować linki partnerskie, a więc linki prowadzące do wybranych podstron waszego sklepu lub konkretnych produktów, ale zawierające identyfikator partnera. To ważne, ponieważ w ten sposób osoba klikająca w taki link zostanie z automatu przypisana do Partnera.

Jak widzicie na powyższym zrzucie Partner oprócz generowania linków ma wgląd w statystyki, swoje polecenia, historię wypłat, dane dotyczące odwiedzin i dodatkowe ustawienia. A to nie wszystko ponieważ AffiliateWP można obudować dodatkowymi funkcjami instalując kolejne rozszerzenia.

Ile kosztuje AffiliateWP

To nie jest wtyczka dostępna w repozytorium WordPressa. Znajdziecie ją, a także jej rozszerzenia na stronie producenta.

Koszt licencji dla jednej strony, która zapewnia Wam wszystkie podstawowe możliwości wtyczki, to 99 dolarów rocznie. I powiem Wam, że w większości przypadków jest to inwestycja w zupełności wystarczająca.

Droższe plany, to z jednej strony większa ilość możliwych instalacji, z drugiej zaś dostęp do kilkunastu rozszerzeń PRO. Niektóre ciekawe, ale nie są niezbędne do życia 🙂

Jeśli jesteście agencją i budujecie sklepy dla swoich Klientów, możecie rozważyć wersję Ultimate, która nie tylko daje Wam dostęp do wszystkiego co rozszerzenie oferuje z możliwością aktywacji licencji na dowolnej ilości stron, ale jest to także licencja w ofercie lifetime. Jednorazowa inwestycja i na tym koniec. Wdrożenie tego systemu na sklepach kilku klientów szybko zwróci Wam koszt takiej inwestycji.

Jak pracować z AffiliateWP?

Wdrożenie programu partnerskiego przy wykorzystaniu tej wtyczki, to dosłownie pół godziny, albo i mniej jeśli robicie to kolejny raz 🙂

Wystarczy ją zainstalować, aktywować następnie przejść do ustawień, wprowadzić konfigurację na jakiej nam zależy i nasz program partnerski jest gotowy do działania. To jedna z najprostszych w obsłudze wtyczek do programów partnerskich.

Jeśli pojawią się od Was pytania na temat wdrożenia, to chętnie przygotuję mini kurs na temat pracy z AffiliateWP, który pojawi się albo jako osoby kurs, albo co jest bardziej prawdopodobne, będzie dostępny w strefie VIP PoznajWP. Strefa pojawi się jesienią tego roku więc na razie tylko sygnalizuję nie odsłaniając szczegółów 🙂

Program Partnerski na PoznajWP

Na PoznajWP również wykorzystuję to rozwiązanie, a więc możecie szybko sprawdzić jak działa po stronie Partnera. Każdy z Was, kto zechce do programu dołączyć i zarabiać na nim, może to zrobić w prosty sposób. Wystarczy po zalogowaniu się na swoje konto kliknąć w jedną z ikon w lewym dolnym rogu okna przeglądarki i wypełnić formularz aktywacji.

Zapraszam!

Podobne Artykuły

Odpowiedzi