Organizacja biblioteki mediów

Foldery

W sytuacji gdy biblioteka mediów na Waszej stronie urośnie do dość pokaźnych rozmiarów, prawdopodobnie zdarzy się Wam od czasu do czasu poczuć dyskomfort podczas poszukiwania w niej takiej lub innej grafiki/zdjęcia. Pytanie czy można na tym polu coś usprawnić?

Wszystko można usprawnić, ale nie zawsze jest to konieczne. Pamiętajcie o tym! Jeśli problem ze znalezieniem takiej lub innej fotki w bibliotece zdarza się Wam raz na jakiś czas i możecie z tym żyć, to sugeruję Ci niczego nie dokładać.

Natomiast jeśli z biblioteki korzystacie intensywnie i często macie kłopoty z szybkim odnalezieniem w niej odpowiednich zasobów, wówczas można rozważyć instalację jednej z kilku wtyczek, których zadaniem jest lepsza organizacja plików w bibliotece mediów WordPress’a

Organizacja biblioteki mediów w foldery

W repozytorium WordPress znajdziesz kilka narzędzi to organizacji zasobów biblioteki w foldery. Owszem możesz powiedzieć, że przecież taka organizacja jest. W końcu jest folder roku, wewnątrz miesięcy i dopiero tam konkretne pliki wykorzystywane w treści publikacji. Nie zawsze jest to jednak tak wygodne jakby mogło być.

Dlatego wtyczki do organizacji biblioteki mediów pozwolą Ci nie tylko zarządzać automatycznie generowaną strukturą katalogów, ale także tworzyć własną i przenosić poszczególne zasoby pomiędzy folderami.

Przykładowa wtyczka, która może w tym pomóc to: Media Library Folders

Media Library Folders

Po jej zainstalowaniu w menu WordPress’a pojawi się dodatkowa sekcja, gdzie można zarządzać folderami, przenosić pliki pomiędzy nimi, zmieniać ich nazwy itd…

Tę wtyczkę polecam ponieważ z moich obserwacji wynika, że jest najmniej problematyczna jak chodzi o wygodę pracy i wydajność. Co więcej, nie modyfikuje podstawowego widoku biblioteki mediów WordPress’a, co dla wielu jest kolejną zaletą. To moja ulubiona wtyczka, ale nie jedyna.

Folders

Jeśli wolisz coś innego, coś co wpłynie bezpośrednio na to jak będzie się zachowywała biblioteka mediów WP, sprawdź wtyczkę Folders.

Po jej instalacji biblioteka mediów wzbogaci się o całkiem sporo nowych możliwości:

Tu także będziesz mógł/mogła tworzyć własne foldery (wersja darmowa pozwala dodać ich max 10), możesz zmieniać nazwy i wygodnie przenosić pliki pomiędzy folderami metodą przeciągnij i upuść.

Rozszerzenie lubiane choć odnotowałem, że potrafi skutecznie zawiesić działanie przeglądarki Chrome (na innych nie eksperymentowałem) czego nie doświadczyłem ani razu w przypadku wtyczki wymienionej wcześniej.

I jeszcze jedna wtyczka w naszym krótkim zestawieniu:

FileBird

FileBird, podobnie jak druga wtyczka w naszym zestawieniu zmienia nieco widok standardowej biblioteki mediów, która zostaje wzbogacona o tworzenie własnych katalogów i przenoszenie plików pomiędzy nimi metodą przeciągnij i upuść. Mniej krzykliwa niż Folders, ale oferuje podobne funkcje.

Podobne Artykuły

Odpowiedzi