Dziecko i Rodzic – jak budować strukturę stron

Decyzję o tym czy wykorzystywać możliwości tworzenia struktury stron pozostawiam Tobie. Tworzenie drzewka w zasadzie ma jeden zasadniczy cel. Pomaga lepiej uporządkować podstrony witryny, tak aby łatwiej było Ci odnaleźć, to czego szukasz na liście działu Strony WordPress’a. Dodatkowo ma to wpływ na strukturę adresu URL. Przykładowo jeśli nie wykorzystujemy strukturyzacji stron, wówczas wszystkie adresy będą miały taką postać:

www.twojadomena.pl/uslugi/
www.twojadomena.pl/usluga-1/
www.twojadomena.pl/usluga-2/
www.twojadomena.pl/usluga-3/

Jeśli jednak wykorzystamy strukturę rodzic – dziecko i przypiszemy poszczególne usługi np. do strony o nazwie Usługi, wówczas struktura adresów będzie miała następująca postać:

www.twojadomena.pl/uslugi/
www.twojadomena.pl/uslugi/usluga-1/
www.twojadomena.pl/uslugi/usluga-2/
www.twojadomena.pl/uslugi/usluga-3/

Wykorzystanie strukturyzacji spowoduje, że adres URL danej podstrony będzie po prostu dłuższy. Czy to dobrze czy źle? Jeśli adresy URL nie będą specjalnie długie jak np. te z powyższych przykładów wówczas to nie problem. Jeśli jednak będziemy w ten sposób generowali bardzo długie adresy (przykład poniżej), może to mieć negatywny wpływ na SEO. Spróbuj taki adres wysłać np. SMS-em 🙂 Trzeba będzie zapewne zastosować narzędzia do skracania linków takie jak https://bitly.com/

www.twojadomena.pl/uslugi/medycyna-naturalna/masaz/masaz-goracymi-kamieniami/promocja-swiateczna/cennik-masazu-goracymi-kamieniami/…..

To co ważne, to to, że nie musisz wykorzystywać tej funkcjonalności. W przypadku kilku czy kilkunastu stron raczej nie będziesz mieć trudności z ich namierzeniem na liście w dziale Strony. Dopiero gdy będzie ich kilkadziesiąt czy kilkaset, wówczas taka strukturyzacja może pomóc Ci lepiej kontrolować zależności pomiędzy poszczególnymi podstronami.

SEE ALL Dodaj notatkę
YOU
Add your Comment