Świeże dane na temat popularności WordPress’a i jego udziału w rynku systemów CMS znajdziesz tutaj: https://w3techs.com

Zwróć uwagę na olbrzymi dystans jaki dzieli go od drugiego pod względem popularności systemu na podium. Ale do rzeczy. Co sprawia, że tak dużo osób i firm wybiera WordPressa.

  1. Prostota obsługi – pierwsze kroki mogą się wydać trudne, ale przecież z każdym narzędziem z jakim się stykasz po raz pierwszy musisz się najpierw zaprzyjaźnić. Pytanie tylko ile czasu zajmie Ci dobre poznanie WordPressa. Jeśli nie masz porównania z innymi systemami CMS, powiem tylko, że niewiele ?
  2. Ogromna skalowalność – uruchomisz praktycznie dowolny rodzaj strony. Od prostej wizytówki z kilkoma podstronami, po sklep internetowy, katalog branżowy, platformę szkoleniową czy cokolwiek innego zaświta Ci w głowie!
  3. Ogromna elastyczność – a to za sprawą tysięcy rozszerzeń i motywów z jakich możesz skorzystać bezpłatnie. Sam WordPress też dostępny jest na licencji za którą nie musisz nic płacić i możesz z nim zrobić co zechcesz.
  4. To jeden z niewielu systemów, jeśli nie jedyny, na którym jako osoba stawiająca pierwsze kroki, bez jakiegokolwiek doświadczenia w tej branży możesz samodzielnie uruchomić zaskakujące, również Ciebie samego, projekty w Internecie. Wystarczy dać sobie szansę ?