Sama nazwa tej wtyczki wiele mówi. W rzeczy samej, to w znacznej merze gadżet, aczkolwiek jeśli uważasz, że na Twojej stronie bardziej wymyślne efekty animacji mogą powodować większą konwersję, to zainteresuj się nią.

Na powyższej migawce przygotowanej przez producenta widać funkcjonalność, o którą na HelloWP podpytywało kilka osób. Chodzi o ukrycie pewnej części contentu i odsłonięcie go dopiero po kliknięciu np. w przycisk “Pokaż Więcej”.

Możliwości JetTricks

Czy warto?

Osobiście w samą tę wtyczkę bym nie inwestował, ale jeśli chodzi o całą rodzinę rozszerzeń JET od Crocoblock, których ilość zbliża się do 20, to tak stanowczy bym nie był. Niektóre ich dodatki dla Elementora są naprawdę interesujące i godne uwagi jak JetEngine.

Natomiast JetTricks jak to ująłem na wstępnie, to gadżet, bez którego da się żyć. Nie jestem sympatykiem stron, na których zbyt dużo się dzieje, choć subtelne dawkowanie, w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie pomysłowo zaaranżowanych animacji, to z pewnością godny uwagi zabieg mogący przyczynić się do zwiększenia konwersji. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować i nie robić niczego na łapu capu.

Pamiętajcie żeby nie przesadzić! Wiem doskonale, że łatwość z jaką dziś można tworzyć animowane obiekty na stronach, co kilka lat temu było zarezerwowane tylko dla wąskiego grona twórców, bardzo kusi. Widząc co możemy zrobić, nagle czujemy się wszechmogący i niepostrzeżenie zaczynamy popadać w skrajności. Nie poddajcie się nadmiernej fascynacji, bo w prosty sposób można stronie zaszkodzić.