Wtyczka If>So – Dynamiczne treści i testy A/B

ifso

Uprzedzam uczestników kursu Elementor PRO, że nie ma to nic wspólnego z Elementorem i jego dynamiczną zawartością 🙂

If>So to wtyczka, która umożliwia wyświetlenie treści w oparciu o wyzwalacze jakimi dysponuje, którymi może być np. wejście na Waszą stronę z reklamy na Facebooku lub z Google Ads, z określonych geolokalizacji, wybranych przez siebie zewnętrznych stron itp. Możecie nawet wywoływać treść bazując na danych w plikach cookies czy parametrach adresu URL.

To co jednak może Was najbardziej zainteresować, to możliwość tworzenia testów A/B, co w sytuacjach, gdy zależy nam na podkręceniu konwersji na stronie jest bez dwóch zdań konieczne.

Możecie więc testować nagłówki na stronach lądowania, opisy, grafiki i w zasadzie co tylko zechcecie. A korzystając z Elementora PRO wystarczy przygotować kilka szablonów w różnych odmianach i wrzucić shortcode takiego szablonu do poszczególnych wersji eksperymentu.

Idąc dalej. W kolejnym kroku na stronie podziękowania za zamówienie lub za zapisanie się na listę mailingową wrzucacie shortcode odpowiedzialny za rejestrowanie konwersji i można zacząć śledzić dane testu by ostatecznie wyłonić zwycięzcę.

Korzystając z Elementora, dynamiczną treść lub test A/B danego obiektu błyskawicznie umieścicie korzystając z widfetu If>So.

Sam widget po upuszczeniu daje nie tylko możliwość wybory utworzonego wcześniej wyzwalacza, podejrzenia go lub uruchomienia edycji, ale także macie od razu wgląd w statystyki wyświetlanych treści.

Wtyczka bardzo pomocna w trakcie akcji marketingowych i w sytuacji gdy chcecie testami dopieścić stronę, tak żeby generowała możliwie największą sprzedaż.

Jeśli w końcu znajdę chwilę żeby przygotować kurs na temat stron lądowania, to nie wykluczone, że pokażę na nim większość możliwości tej wtyczki. Do tego czasu trochę ją jeszcze potestuję 🙂

Jeśli rozbudziłem ciekawość piszcie na HelloWP lub w komentarzach. Widząc zainteresowanie będę miał większą motywację, żeby przygotować na jej temat bardziej rozbudowany materiał 😀

Podobne Artykuły

Odpowiedzi