Przeniesienie desig...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Przeniesienie designu strony, Tutora LMS i WooCommerce

4 Posty
2 Ludzie
0 Reactions
48 Czytano
Posty: 18
Twórca tematu
(@patryk-romanski)
Wybitny Członek Forum
Dołączył: 1 rok temu

Cześć, 

aktualnie tworzę stronę dla Klientki, która posiada już swoją, ale jest tam wszystko tak pomieszane, że ciężko mi jest się już połapać, a dodatkowo strona chyba jest postawiona na pirackim motywie Astra, bo niemożliwa jest aktualizacja tej wtyczki, zatrzymując się na wersji 3-coś. Klientka ma zrobioną stronę w Elementorze, a ja robię w Gutenbergu, także stawiam dla niej stronę nową, od zera.

Klientka ma sklep internetowy z produktami online oraz platformę kursową postawioną na Tutorze LMS (zakupiła właśnie wersję PRO). Klientka chce zmienić design każdego elementu, a moje pytanie brzmi jak najlepiej to ugryźć od strony technicznej, jak najlepiej to zrobić, aby nie utrudnić sobie tego procesu, a żeby wszystko zadziałało. 

Aktualnie tworzę stronę na roboczej domenie w hostingu DiDHost, używam osobiście motywu Blocksy, mam też jego wersję PRO i myślałem, żeby zrobić to tak, aby zaprojektować samą stronę, zaimportować ją na hostingu i domenie mojej Klientki, a wszystkie zmiany w WooCommerce i w Tutorze LMS wprowadzać już bezpośrednio na jej stronie, aby importować jak najmniej, bo chciałbym zniwelować ryzyko wystąpienia jakiegoś błędu do minimum. Pytanie tylko, czy da się to zrobić tak, aby podmienić sam design strony zmieniając motyw itp.?

Dlaczego do minimum chcę zniwelować ryzyko wystąpienia jakiegoś błędu? Bo zastanawiałem się jeszcze nad opcją, aby wszystko zrobić na swojej roboczej domenie, czyli stronę, sklep i platformę i jak wszystko będzie gotowe, to wtedy przenosić, tylko czy to ma sens? Musiałbym dodawać wszystkie produkty, czy pliki od nowa.

Mam nadzieję, że rozumiecie moje zapytanie, nie mam doświadczenia jeszcze z takim zabiegiem i chciałbym poznać Wasze zdanie, bardziej doświadczonych osób jak najlepiej to ugryźć... :)

Dziękuję bardzo,
Pozdrawiam,
Patryk

Odpowiedzi 3
Posty: 105
(@krzysiek)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu

Cześć,

Tak jest to możliwe. Trochę klikania, ale do zrobienia. Zwróć uwagę na to, ze w momencie gdy pracujesz na wersji developerskiej możesz wyeksportować wszystkie ustawienia w motywie, a potem zaimportować je do motywu na stronie produkcyjnej. To samo z aranżacjami poszczególnych podstron. Przy założeniu, że masz dokładnie te same bloki do dyspozycji w obu miejscach, można przerzucać aranżacje pomiędzy witrynami. Możesz do tego użyć np. wzorców, które można eksportować do formatu JSON i importować na innej witrynie.

Odp...
1 Odpowiedź
(@patryk-romanski)
Dołączył: 1 rok temu

Wybitny Członek Forum
Posty: 18

@krzysiek

Zwróć uwagę na to, ze w momencie gdy pracujesz na wersji deloterskiej możesz wyeksportować wszystkie ustawienia w motywie, a potem zaimportować je do motywu na stronie produkcyjnej. To samo z aranżacjami poszczególnych podstron.

Przy takim samym motywie bym to rozumiał, ale tak jak napisałem w poście, Klientka ma Astrę i stronę postawioną w Elementorze, a ja robię w Blocksy i Gutenbergu, czy wtedy jest to możliwe? Raczej nie. 

Będę zmuszony prawdopodobnie wykasować wtyczki, które są tam i wyeksportować swoje?

A jeśli chodzi o moje pytanie z posta, to lepiej zrobić całą stronę u siebie, to znaczy strona + woocommerce + tutor LMS i wyeksportować wszystko do Klientki, czy wyeksportować samą stronę, a woocommerce i tutor LMS zostawić u Klientki i już u niej to wszystko pozmieniać? 

 

Odp...
Posty: 105
(@krzysiek)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu

Jeśli to dwa różne motywy to ustawień motywu nie zaimportujesz, ale aranżacje bazujące na tych samych blokach dostępnych na obu witrynach już tak.

Odnośnie drugiego pytania to optymalna ścieżkę można wybrać znając dokładnie specyfikę serwisu. Generalnie zestaw kluczowych wtyczek pozostaje, co oznacza że bez większych perturbacji będziesz w stanie zaimportować Studentów i ich kursy bo zakładam, że Tutor daje taką możliwość. Robiąc czystą instalacje na boku nieco oczyścisz też bazę danych ze śmieci, których zapewne trochę ma, więc jest to też okazja do gruntownego odświeżenia systemu co w 100% zadziała jeśli postawisz wszystko od zera, a na koniec zrobisz import danych. Jeśli masz na to zasoby to ja bym tak właśnie zrobił. 

Odp...