Przejście z osobnej...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Przejście z osobnej karty na stronę główną przy zastosowaniu kotwic

5 Posty
2 Ludzie
1 Lajki
437 Czytano
Posty: 13
Twórca tematu
(@patryk-romanski)
Wybitny Członek Forum
Dołączył: 11 miesięcy temu

Cześć, głowię się nad tym tematem już kilka dni i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

A mianowicie, jestem w trakcie tworzenia swojej strony wizytówki ze zastosowaniem kotwic w menu. Moje menu wygląda następująco - strona główna (która otwiera się jak link, odświeżając stronę i pokazując stronę od początku, tak jak klikając w logo), o mnie (kotwica na dół), oferta (kotwica na dół), blog (otwiera się w nowej karcie), FAQ (kotwica na dół), kontakt (przycisk z kotwicą na dół). 

Mój problem polega na tym, że klikając w blog, który otwiera się w nowej karcie i będąc na blogu żeby wrócić w tej samej karcie do mojej strony muszę kliknąć logo lub stronę główną i tylko wtedy wróci mi w tej karcie do mojej strony. Klikając karty z kotwicami strona w ogóle nie reaguje, bo przebywam na blogu, a nie stronie głównej. 

Moje pytanie: Czy będąc na blogu w nowej karcie mogę wrócić w tej samej karcie do strony głównej klikając np. w ofertę żeby mnie w tej samej karcie przenosiło od razu do kotwicy z ofertą na stronie głównej? Czy jest to w ogóle możliwe? 

Mam nadzieję, że w miarę prosto wytłumaczyłem problem i jest on zrozumiały. 

Pozdrawiam,

Patryk 🙂

Odpowiedzi 4
Posty: 76
(@krzysiek)
Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu

Cześć Patryk.

Zastosuj w menu pełne adresy URL, przykładowo:

strona główna: https://twojafomena

o mnie: https://twojadomena#o-mnie

oferta: https://twojadomena#oferta

itd.

Powinno rozwiązać problem 🙂

Odp...
Odpowiedzi 2
(@patryk-romanski)
Dołączył: 11 miesięcy temu

Wybitny Członek Forum
Posty: 13

@krzysiek Jednak nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania na temat w moim komentarzu poniżej, czy wiesz, czym może być spowodowany ten problem? ?

Odp...
(@krzysiek)
Dołączył: 1 rok temu

Użytkownik
Posty: 76

@patryk-romanski poszukam rozwiązania w wolnej chwili. Pewnie trzeba będzie modyfikować CSS-y, ale być może znajdę jakieś inne rozwiązanie.

Odp...
Posty: 13
Twórca tematu
(@patryk-romanski)
Wybitny Członek Forum
Dołączył: 11 miesięcy temu

Dziękuję bardzo, sam mechanizm, z którym miałem problem już działa, jest tak jak powinno być, ale pojawił się kolejny problem z tym związany, który muszę teraz rozwiązać. 

Korzystam z motywu Blocksy, w którym mam ustawione zakładki w menu w taki sposób, że po najechaniu na zakładkę, pod nazwą od lewej do prawej pojawia się podkreślnik. W tym momencie po zastosowaniu w menu pełnych adresów URL menu wygląda teraz tak, że każda zakładka jest podkreślona od razu, a jedynie zakładka Blog jest niepodkreślona i wyszarzona lekko, tak jakby "czeka" na najechanie myszką 😀 

Grzebię w ustawieniach i nic nie mogę znaleźć jak na razie, jak znajdę rozwiązanie to dam znać (żeby inni też mając ten problem mogli sobie poradzić), dziękuję za pomoc w pierwszej sprawie, działa! 🙂

Odp...