email marketing
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

email marketing

4 Posty
2 Ludzie
0 Lajki
125 Czytano
Dawid Drożdż
Posty: 2
Twórca tematu
(@dawid)
Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu

Mam pytanie dotyczące email marketingu, jestem w trakcie zapoznawania się z kursem na platformie i jestem na etapie wyboru narzędzia do email marketingu. Trafiłem na program AnoMail który proponuje licencję, firma z którą współpracuje wykupiła licencję i zastanawiam się czy to jest odpowiednie narzędzie do email marketingu? 

Odpowiedzi 3
Posty: 92
(@krzysiek)
Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu

Cześć Dawid

Tego typu rozwiązania są OK pod warunkiem że wysyłasz przez odpowiedni serwer SMTP, a nie przez własny jak to sugerują na swojej stronie. Owszem można przez własny, ale wtedy musisz się liczyć z niższą dostarczalnością maili chyba, że w umiejętny sposób rozgrzejesz IP serwera i będziesz o to dbał. Pytanie też czy IP masz na swoim serwerze prywatne czy współdzielone. Jeśli IP nie jest prywatne, to dodatkowo narażasz się że to, że na skutek działań osób trzecich IP trafi na czarne listy i wtedy dostarczalność poleci na łeb. Wystarczy, że ktoś się komuś włamie na stronę i za jej pośrednictwem roześle hurtowo spam.

Dlatego sugeruję wykupić dodatkowo do tego softu usługę wysyłki SMTP od dostawcy specjalizującego się właśnie w wysyłce masowych wiadomości. Może to być Postmark, który bardzo lubię i nieustannie korzystam od lat. Masz to możliwość wysyłki maili transakcyjnych jak również marketingowych. Dostarczalność bardzo dobra. Może być też ElasticEmail (usługa Email API) z którego również od dawna korzystam i z nimi współpracuję. Możesz nawet u nas kupić konto wykorzystujące ich infrastrukturę. Dostarczalność też na wysokim poziomie, a smaczek jest taki, że to firma polsko-kanadyjska :)
Z innych rozwiązań możesz rozważyć np. Mailgun czy Sendgrid i jest tego znacznie więcej :)

I wspomnę, że w tym roku planujemy uruchomić własną usługę związaną z wysyłką masowych mail, co także będzie można spiąć z softem o jakim napisałeś, z WordPressem i innymi systemami.

PS.
Zmień sobie w ustawieniach konta na Forum nazwę, żeby nie pokazywać swojego adresu email.

Odp...
Odpowiedzi 2
Dawid Drożdż
(@dawid)
Dołączył: 1 rok temu

Użytkownik
Posty: 2

@krzysiek Dziękuję za odpowiedź, rozglądam się za wsparciem w pozycjonowaniu strony firmy z którą współpracuje www.cdp-szkolenia.pl, rozważamy również przeniesienie strony na inny hosting. Widzę że usługi które tutaj oferujesz mają wysoki poziom, czy oferujesz konsultację na której moglibyśmy omówić szczegóły i wycenić usługę.

Odp...
(@krzysiek)
Dołączył: 1 rok temu

Użytkownik
Posty: 92

@@dawid konsultacja to w sytuacji gdy potrzebujesz wsparcia lub doradztwa WordPress. Jeśli chcesz porozmawiać o usługach to zwyczajnie zadzwoń w poniedziałek powinienem być dostępny pomiędzy 15 a 16. Ewentualnie w inny dzień. Telefon jest na stronie Kontakt :)

Odp...