CCT – nowy moduł JetEngine i nowe lekcje

CCT (Custom Content Types) to nowy moduł, który zawitał we wtyczce JetEngine począwszy od wersji 2.5.

Ten moduł przynosi kolejną ciekawą funkcjonalność, która pozwala na przechowywanie określonych informacji w niezależnych tabelach bazy WordPressa!

Idealnie nadaje się np. do gromadzenia danych z formularzy jakie mamy na naszych stronach. Mogą to być zapytania ofertowe, prośby o kontakt, zapisy na wydarzenia itp. W zasadzie ten moduł można wykorzystać także do wprowadzania dowolnych innych rodzajów treści. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać go do publikacji aktualności, a nawet większych i bardziej rozbudowanych treści.

Do tej pory chcąc gromadzić tego typu dane, np. treści wysyłanych formularzy, musieliśmy tworzyć osobny rodzaj wpisów CPT (Custom Post Type) i do niego kierować inserty z formularzy, co od strony funkcjonalnej spełniało swoje zadanie jednak w praktyce był to kolejny rodzaj wpisów, którego treści lądowały ostatecznie w jednej wspólnej tabeli “posts”.

Ci z Was, którzy dogłębniej analizują specyfikę WordPressa zapewne wiedzą, że Wpisy, Strony i każdy inny rodzaj postów jaki utworzymy składują swoje treści w tej tabeli. Jeśli strona jest niewielka, z niewielką ilością wpisów nie ma z tym problemu, ale jeśli ostatecznie nasza strona urośnie, problemy mogą się już pojawić.

Wszystkie dane gromadzone w ramach jednej tabeli sprawią, że wydolność strony zacznie spadać ponieważ wykonywane zapytania SQL będą trwały dłużej.

Rozwiązaniem powyższego problemu jest nowy moduł JetEngine o nazwie Custom Content Types. Dodając przy jego pomocy własny rodzaj treści zostaje utworzona niezależna tabela w bazie danych i to do niej trafiają później wszystkie rekordy wprowadzane w ramach tego rodzaju treści.

W ramach kursu “JetEngine Strony Dynamiczne” dodałem kilka nowych lekcji gdzie omawiam nowy moduł i sprawdzamy jego praktyczne wykorzystanie. Także zerknijcie i zastanówcie się w jakich sytuacjach możecie go zastosować także u siebie.

Serdecznie zapraszam!

Podobne Artykuły

Odpowiedzi