BuddyBoss Platform PRO

buddyboss integracja z zoom

Wieczorem wróciłem ze stolicy z zamiarem nie zaglądania do komputera, ale gdy zobaczyłem w telefonie maila od autorów BuddyBoss z informacją, że właśnie pojawiła się funkcjonalność, która była zapowiadana na koniec czerwca, funkcjonalność pozwalająca na organizowanie i hostowanie spotkań w ramach grup przy wykorzystaniu aplikacji Zoom… Musiałem to zobaczyć 🙂

Okazało się, że nowa funkcjonalność nie trafiła na standardową wersję wtyczki, która dostępna jest bezpłatnie, ale zainicjowała rozwój wersji PRO rozszerzenia. Dziś narodziła się wtyczka BuddyBoss Platform PRO w wersji 1.0.

W praktyce oznacza to, że BB Platform ma teraz dwie wersje. Wersja bezpłatna dostępna jest do pobrania pod adresem: https://www.buddyboss.com/platform/
a wersja PRO dostępna jest dla osób posiadających aktywną licencję na motyw BuddyBoss.

Oznacza to, że kolejne bardziej zaawansowane funkcje platformy będą pojawiały się tylko w odsłonie PRO, a wersja darmowa będzie oferowała podstawowe funkcje, które i tak są imponujące.

Integracja z Zoom

Po pobraniu, zainstalowaniu i skonfigurowaniu BuddyBoss Platform PRO społeczność, którą wtyczka napędza wzbogaci się o wspomnianą możliwość tworzenia spotkań wewnątrz grup przy wykorzystaniu aplikacji Zoom.

Spotkanie można zaplanować w przyszłości. Dzięki temu uczestnicy grupy widzą czego będzie dotyczyło i kiedy dokładnie się odbędzie. Mogą zdecydować czy brać w nim udział czy nie. Bardzo obiecująca funkcja zwłaszcza w przypadku platform szkoleniowych.

Poza samym zaplanowaniem kalendarza, uczestnicy grupy mogą mieć także dostęp do archiwalnych sesji i wracać do nich wtedy kiedy tego potrzebują. Tą możliwością jestem równie podekscytowany, bo byłoby świetnie móc poprowadzić dla Was spotkania na żywo wewnątrz PoznajWP, z których później, mając dostęp do danej grupy moglibyście korzystać.

BuddyBoss Platform PRO i integracja z Zoom

Owszem mogę wykorzystać zewnętrzne rozwiązania jak chociażby LiveWebinar, które bardzo lubię, ale kusi, oj kusi mnie integracja, która jakby nie było pozwoli zaoszczędzić trochę czasu, a Wam dać wygodny interfejs uczestnictwa w nadchodzących spotkaniach jak i tych, które już się odbyły.

Myślę, że po wakacjach powstaną poza naszą społecznością HelloWP.pl także grypy bezpośrednio zintegrowane z PoznajWP i dzięki temu będziemy mogli wspólnie sprawdzić na ile ta funkcjonalność jest dla Was użyteczna i na ile chętnie będziecie z niej korzystać.

Nie doczekałem się

Mocno liczyłem, że razem z rzeczoną integracją pojawi się także kolejna funkcjonalność zapowiadana pierwotnie na czerwiec, a mianowicie bloki dla Elementora i Gutenberga. Przesunęli to jednak w czasie więc przyjdzie jeszcze poczekać, aczkolwiek obserwując grafik wydań kolejnych odsłon motywu i wtyczki oraz to jak wdrażana jest mapa drogowa, sądzę, że nie będzie to odległy termin.

Podobne Artykuły

Odpowiedzi