Jeśli śledzicie moje publikacje na Jak Zrobić Stronę, być może natknęliście się na tekst “BuddyBoss – Czyli serwis społecznościowy na WordPressie“. Tekst przedstawia najlepszy na obecną chwilę motyw pozwalający na uruchomienie bardzo funkcjonalnej i miłej dla oka społeczności wokół tego co robicie.

Nie będę w tym miejscu powielał tego co już napisałem na JZS, zainteresowanych odsyłam do linku powyżej. Natomiast w tym krótkim wpisie chciałbym podzielić się z Wami informacjami na temat tego co twórcy BuddyBoss szykują jeszcze w tym roku.

W najbliższym czasie, teoretycznie do końca czerwca ma się pojawić możliwość tworzenia i hostowania spotkań w grupach przy wykorzystaniu aplikacji Zoom. Będzie można nie tylko w ramach społeczności organizować meetingi, ale także można będzie udostępniać archiwalne spotkania i zapowiadać nadchodzące. Pojawią się odpowiednie bloki Gutenberga dla tych funkcji, a niebawem prawdopodobnie także dla Elementora.

Kolejny w planach jest Elementor. Na obecną chwilę BuddyBoss świetnie współpracuje z Elementorem, ale ma zaledwie jeden blok (widget) pozwalający na osadzanie menu. Ma to się zmienić. Jedna z najbliższych aktualizacji wzbogaci stronę o kolejne widgety dla Elementora, a to oznacza że tworzenie np. stron lądowania kursów stanie się o wiele przyjemniejsze. Nie wiem jakie widgety się pojawią, ale ma być ciekawie.

Drobniejsza zapowiadana nowość motywu BuddyBoss, to opcja pozwalająca przycinać okładki na stronach profili i stronach grup.

Z kolei następna nowość na liście, to integracja z wtyczką GiveWP. I to może wielu ucieszyć. GiveWP, to wtyczka przy pomocy której można organizować np. akcje zbiórek funduszy na określony cel. Znacie z pewnością tego typu serwisy z sieci. Integracja sprawi, że właśnie coś takiego można będzie uruchomić w ramach własnej społeczności, a wiedząc jak autorzy BuddyBoss dbają o estetykę, zapewne będzie się to atrakcyjnie prezentowało.

W trzecim kwartale roku możemy spodziewać się natywnych narzędzi do powiadomień Web Push w przeglądarkach jak i powiadomień pojawiających się na desktopach, nawet wówczas gdy przeglądarka nie jest aktywna. Ta funkcjonalność sprawi, że aktywność społeczności będzie większa.

Kolejna zapowiadana nowość, to możliwość uploadu plików video w wiadomościach, aktywnościach na grupach, komentarzach itd… Pliki mają być kompresowane i wyświetlane przy wykorzystaniu wewnętrznego playera. Funkcjonalność ciekawa, ale tu trzeba zdawać sobie sprawę, że jeśli zechcemy taką funkcjonalność aktywować trzeba będzie skorzystać z mocniejszych usług hostingowych, np: Cloud Server.

To najważniejsze z mojego punktu widzenia funkcje jakie w ciągu najbliższego półrocza pojawią się na stronach wykorzystujących BuddyBoss.

Czy pojawią się też na PoznajWP? Czas pokaże.

Jak zapewne zauważyliście nie aktywowałem wciąż wielu funkcji motywu BuddyBoss zwłaszcza jak chodzi o grupy. Mamy funkcjonujący od końca zeszłego roku niezależny system do rozmów, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, a który jest funkcjonalny i wygodny. Nie chcę więc uruchamiać kolejnych grup i wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. Być może za jakiś czas przepniemy się na wewnętrzny system, co pod wieloma względami będzie korzystne, ale chcę jeszcze poczekać i dać dojrzeć platformie BuddyBoss 🙂

Tymczasem Ci z Was, którzy pobawili się już demówkami BuddyBoss i czujecie, że to motyw właśnie ten motyw, z którym będziecie chcieli pracować, informacja, że wciąż jeszcze możecie skorzystać z oferty lifetime na BuddyBoss, która pojawiła się z okazji 1 urodzin duetu BuddyBoss i BuddyBoss Platform. pod poniższym adresem szczegóły.

https://jo.my/buddyboss-ltd

W momencie gdy piszę ten tekst zostało 2 dni akcji, ale może przedłużą, bo miała się skończyć bodajże 3 dni temu 🙂

Cieszę się, że pomimo różnych zawirowań okresu wiosennego, co mocno nadwyrężyło mój czas udało się w czerwcu zmigrować PoznajWP na motyw BuddyBoss. Wierzę, że teraz będziemy wszyscy mieli zapewniony komfort na najbliższe lata, a ja zamiast gmerać w funkcjonalnościach platformy będę mógł więcej czasu poświęcić na opracowywanie aktualizacji i kolejnych kursów.

W związku z tym, że BuddyBoss ładnie integruje się także z WishList Member, to po wakacjach pojawi się opcja dostępu do materiałów na zasadzie członkostwa. O szczegółach napiszę gdy przyjdzie odpowiedni moment 🙂