Better Uptime – monitorowanie strony, bloga, sklepu

better-uptime

Ci z Was, którzy monitorują dostępność swoich stron z pewnością doceniają korzyści płynące z tej czynności. Dbałość o poprawne działanie strony, bez względu na jej charakter ma ogromne znaczenie.

Wyobraźcie sobie, że Wasza strona na WordPress zostanie automatycznie zaktualizowana, co można zrobić korzystając z narzędzi na koncie hostingowym lub z wbudowanych funkcji samego WordPressa.

Wtyczka X została zaktualizowana, co niespodziewanie wywołuje problem z działaniem strony. Sęk w tym, że Wy o tym nie wiecie i zajmujecie się codziennymi sprawami jakby nigdy nic. Tymczasem na stronę próbują wchodzić wasi potencjalni Klienci, leci kampania na Facebooku czy w Google Ads. Jest ruch, ale strona nie działa! Ponosicie koszty kampanii, tracicie zamówienia, spada reputacja waszej marki.

Jeśli wyłapiecie problem szybko i zadziałacie, temat rozejdzie się po kościach, ale jeśli w błogim stanie nieświadomości będziecie funkcjonowali przez dzień, dwa, kilka dni… wtedy konsekwencje będą odczuwalne włącznie z pogorszeniem się widoczności strony w wyszukiwarkach takich jak Google.

Jestem przekonany, że każdy z Was powie, że nie chcecie takiej sytuacji, ale jednocześnie zapytacie, co można zrobić aby jej uniknąć? Prosty temat.

Monitoring dostępności strony Better Uptime

Automatyzacja o której sporo opowiadam podczas kursów PoznajWP nie dotyczy tylko aspektów bezpośrednio związanych z marketingiem, optymalizacją procesów w sklepie internetowym, na blogu itp… To także możliwość monitorowania widoczności Waszej witryny z opcją powiadomienia Was w sytuacji gdy pojawi się problem.

Zerknijcie na AppSumo i na dostępne tam niezwykle praktyczne narzędzie w ofercie lifetime za 48 dolarów. Mowa o Better Uptime.

Narzędzie pozwoli wam monitorować dostępność nawet 100 stron w interwale… UWAGA: co 30 sekund!

Przyjrzałem się tej aplikacji i działa całkiem dobrze. Nie będziecie mieli problemu z uruchomieniem monitoringu, bo tak na dobrą sprawę wystarczy wpisać adres URL strony jaką chcemy sprawdzać i to pozwala na odpalenie standardowego testu.

Każdy monitoring można dopieścić wedle własnych specyficznych potrzeb. Testy wykonywane są z czterech lokalizacji (Europa, Ameryka Północna, Azja i Australia). Jeśli np. test z Europy wyłapie błąd, to natychmiast jest on ponawiany z kolejnych, po to aby potwierdzić czy faktycznie coś jest ze stroną nie tak. Niedostępność strony z jednej lokalizacji nie oznacza, że są z nią kłopoty, bo to może być czasowy problem natury sieciowej, ale jeśli ten sam błąd wykryją również inne lokalizacje, prawdopodobieństwo, że problem leży u nas jest już bardzo duże.

W momencie gdy zostanie wykryty problem otrzymacie powiadomienie email, a wewnątrz aplikacji zostanie utworzony incydent ze szczegółami. Znajdziecie tam nawet zrzut ekranu tego co pojawia się na stronie – to dość unikalne rozwiązanie, które może przypaść Wam do gustu. Całość pozwala na szybsze i trafniejsze zidentyfikowanie problemu.

W opisie oferty na AppSumo znajdziecie też możliwość powiadamiania o niedostępności monitorowanej strony za pośrednictwem wiadomości SMS czy telefonu, ale to akurat w naszym przypadku nie zadziała. Ten typ powiadomień dostępny jest dla telefonów z USA i Kanady. Nie przejmujcie się tym jednak, bo w tym roku powinny pojawić się aplikacje dla Androida i iOS co zapewne pozwoli otrzymywać powiadomienia push i w takiej sytuacji SMS będzie praktycznie zbędny 🙂

Dlaczego polecam?

Pomijając fakt, że możecie w ten sposób szybko wychwycić problem na stronie, to otrzymujecie dożywotni dostęp do narzędzia w wersji PRO, które w innej sytuacji, nawet gdybyście sprawdzali konkurencyjne rozwiązania kosztowałoby rocznie w okolicach tysiąca złotych.

Tak jak w przypadku większości ofert LTD ta inwestycja będzie wam przynosiła z czasem spore oszczędności, optymalizując efektywność i koszty prowadzenia biznesu.

Ale oczywiście jeśli nie czujecie, że to deal dla Was, to Better Uptime oferuje także plan całkowicie bezpłatny, gdzie uruchomicie monitoring dla max 10 stron i to w niezłym interwale 3 minut.

Jeśli będziecie chcieli porozmawiać na ten temat, piszcie na HelloWP.

Podobne Artykuły

Odpowiedzi